چسب‌های دوطرفه پرکاربرد

نوشته شده توسط Admin در ۱۳۹۷/۰۲/۰۵

مهم نیست اسمش را چه می‌گذارید، چسب دوطرفه یا چسب دورو یا هر چیز دیگر، قاعده کلی عملکرد آنها مشابه است.
برخلاف چسب‌های یک رو معمول که ماده ی چسبنده روی یک طرف نوار را پوشانده است، چسب‌های دوطرفه بوسیله پوشش دادن دو طرف ماده حامل توسط مواد چسبنده بوجود می‌آیند.

معمولا یک رو از چسب توسط کاغذ یا فیلمی جدا شونده پوشش داده می‌شود.انتخاب چسب دو طرفه مناسب به کاربری و نیاز شما از چسب دو طرفه باز می‌گردد.
در زیر به معرفی رایجترین چسب های دو طرفه میپردازیم:

۱-چسب دوطرفه شفاف :

چسب دوطرفه شفاف یکی از رایجترین چسب‌های دوطرفه در بازار است. کاربران از این چسب برای تولید آلبوم‌ها، پروژه‌های درسی و هر جایی که نیاز به چسبی غیر قابل رویت باشد، استفاده می‌کنند. یکی دیگراز رایجترین راه‌های استفاده از این چسب دوطرفه، استفاده آن در تولید تخته شاسی عکس می‌باشد. چسب دوطرفه شفاف در ابعاد مختلف و چسبندگی گوناگون در دسترس است.

۲-چسب دوطرفه فوم:

چسب دوطرفه فوم به دلیل تطبیق پذیری بالا به اشکال گوناگون بسیار مفید و کاربردی است. معمولا چسب دو طرفه فوم قدرت چسبندگی بالایی را به ارمغان می‌آورد . چسب‌های دو طرفه فوم با تحمل دمایی بالا با چسب پایه آکریلیک و یا چسب پایه رزین در دسترس است. افراد معمولا از این چسب برای چسبانیدن سطوح مختلف و در صنعت وهمچنین در ساخت وسایل مختلف و مونتاژ کاری استفاده می‌کنند.

۳-چسب دو طرفه فرش :

این چسب دوطرفه برای تمامی مصرف کنندگان خانگی کاربردی است.افراد از این چسب دوطرفه برای محکم نگه داشتن فرش به کف اطاق و جلوگیری از لغزش آن استفاده می‌کنند. این چسب که شامل بافت‌های بسیار قوی می باشد برای جلوگیری از حرکت فرش طراحی شده است. به علاوه چسب دو طرفه فرش چندین کاربرد خانگی دیگر نیز دارد.

۴-چسب دوطرفه خودرویی:

این چسب دوطرفه برای چسباندن تزئینات داخلی اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چسب را معمولا در همه جای تزئینات داخلی اتومبیل می‌توان یافت، دلیل استفاده از این چسب دو طرفه در صنعت خودرو سازی این است که این چسب ضد آب و با دوام بالاست.

۵-چسب های دوطرفه قوی:

این چسب دوطرفه انتخاب بسیاری از مصارف خانگی است، خصوصا که ضخامت آن ۲۵میلیمتر یا بیشتر است.
از این محصول می‌توان در چسباندن آینه در محل مورد نظر، چسباندن قاب عکس به دیوار، چسباندن پلاک منازل یا به عنوان پشتیبان برای وسایلی که به دیوار میخ شده‌اند، استفاده نمود. چسب‌های دوطرفه قوی به راحتی از سطح بعد از چسباندن جدا نخواهند شد و نیازمند مصرف انرژی بسیار بالایی است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *